Loading color scheme

Zelené (přitížené) střechy

Základem každé zelené střechy je kvalitní hydroizolace, která musí být odolná nejen proti povětrnostním vlivům, ale také proti narušení rostoucími kořeny rostlin. Proto používáme řezkvalitní norskou fólii PROTAN G s nosnou vrstvou tvořenou skelným rounem, určenou pro střechy kryté zásypem.

Postup při realizaci zelené střechy je následovný:

Po položení hydroizolační fólie Protan G 1,5mm se provede zátopová zkouška, pro zjištění zda je střecha vodotěsná. Poté je na hydroizolaci položena ochranná geotextilie, nopová fólie a na ni se položí separační geotextílie, která zabraňuje vyplavování substrátu a umožňuje prorůstání kořínků k nopové fólii, z které čerpají vodu. Na takto připravenou skladbu se rozprostře speciální substrát pro založení zelené střechy.zelena strecha 1

Zelená střecha se dělí na dva typy dle použité vegetace:

- Extenzivní zeleň je vhodná pro střechy s nižší únosnosti. Používají se rostliny, které snesou extrémní střídání počasí. Vhodné pro skalničky, mechy, trávy a suché rostliny.
- Intenzivní zeleň je vhodná pro konstrukce s vysokou nosností (až 1000 kg /m3). Na této střeše lze umístit substrát do výšky okolo 1 m což umožňuje vytvořit zahradu včetně keřů a stromů. Vhodná je i instalace samozavlažovacích systémů.

Na realizaci vegetačního souvrství spolupracujeme s odborníky na zahradní architekturu a tvorbu zelených střech.

Výhody zelených střech jsou následující:

- Zelené střechy zabraňují UV záření působit na hydroizolaci a tím zvyšuje životnost
- Brání akumulaci velkého množství tepla ve střešní konstrukci
- Zelená střecha působí jako aktivní tepelná izolace a udržuje vyrovnané tepelné podmínky
- Souvrství zelené střechy brání střechu před mechanickým poškozením
- Zelená střecha dokáže značně snížit nároky na klimatizaci
- Zachycuje dešťovou vodu
- Zachycuje prachové částice, čímž se snižuje druhotná prašnost ovzduší
- Zlepšuje mikroklima v hustých oblastech budovy
- Vytváří nový prostor pro odpočinek a zábavu

Máte zájem o novou střechu?

Střechy jsou nucené být vystaveny neustálému náporu větru, zimy a povětrnostním vlivům. Proto, je třeba navrhnout vhodný hydroizolační systém (materiál a způsob realizace), který těmto vlivům nejlépe odolá.

Volejte: +420 777 721 896

alfa 01

Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána a kopii jsme poslali na vámi zadaný email. Něco se pokazilo, zkuste to prosím později. Prosím, potvrďte, že nejste robot prostřednictvím Captcha.