Loading color scheme

Výroba hliníkových oken a dveří

Uvažujete o pořízení nových oken a dveří a zaujala vás hliníková okna a dveře? Pak zvažte všechny přednosti, výhody i nevýhody dveří a oken z tohoto materiálu. V každém případě můžete ocenit bezpečnost, jedinečný design a tepelnou izolaci, kterou přinášejí právě hliníková okna a dveře. Zajímejte se i o technologii výroby těchto stavebních prvků, protože jedině tak si vyberete správně a budete s vybraným typem oken a dveří spokojeni.

V současné době vyrábíme hliníková okna a dveře ze systému ALUPROF. Naše hliníkové systémy přinášejí komplexní řešení pro projekci a výrobu otvorových stavebních výplní a lehkých obvodových plášťů.

Nabídka zahrnuje neizolované (interiérové) hliníkové konstrukce, tepelně izolované špičkové HI systémy, posuvné a skládací prvky, fasádní systémy a také požárně odolné konstrukce.

Naše hliníkové systémy si kladou za cíl nabídnout vysokou kvalitu, moderní design a vysokou užitnou hodnotu. Samostatnou kapitolou je pak vysoká tepelná izolace splňující nejvyšší požadavky na tepelnou úsporu budov v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu.

V neposlední řadě se jedná o prvky s vysokou bezpečností v oblasti požární ochrany a odolnosti proti vloupání. Systémy jsou doplněny o širokou škálu kování a příslušenství, které poskytuje uživatelský komfort a bezpečí.

Profily bez tepelné izolace Aluprof MB 45

Okenní a dveřní systém bez tepelné izolace je moderní hliníkovýdveře MB 45 systém sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, které nevyžadují tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, hliníková okna, hliníkové dveře (ručně i automaticky posuvné dveře), kyvadlové dveře, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce.

Hloubka těchto profilů se pohybuje od 40mm do 52mm. Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu. Systém nabízí i dýmotěsné dveře. Orientační index vzduchové neprůzvučnosti Rw: 22 – 39dB

Profily s přerušeným tepelným mostem Aluprof MB 60, MB 70

Kompletní systémy pro výrobu hliníkových konstrukcí s tepelnoudveře MB 70 izolací je vhodný k výrobě oken, stěn a dveří. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů činí 60 mm až 70mm (rám). Tvar profilů dovoluje získat odolné konstrukce oken a dveří. Profily je možné ohýbat mj. zárubně, křídla a příčky, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí.

V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách. Těsnění z EPDM zaručuje dobrou termickou izolaci křídel dveří, a také nepropustnost průniku vody a vzduchu.

Součinitel prostupu tepla Uf: až 1,5 W/m2K.
Celkový součinitel prostupu tepla ve verzi HI při zasklení izolačním trojsklem Ug 0,5 W/m2 K.Uw 1,0 W/m2 K

Profily s vyšší tepelnou izolací Aluprof MB 86, MB 104

Tepelná izolační schopnost tohoto systému je podstatně větší neždveře MB 70HI u základních systémů. Je to dáno kombinací tepelných můstků a speciálních izolačních vložek v centrální izolační komoře. Tyto vložky díky nízké hodnotě součinitele prostupu tepla snižují proudění tepla přes tuto komoru. Centrální poloha vložek taktéž omezuje konvekci a tepelné záření. Konstrukční hloubka profilů je 77mm až 95mm(rám).

Součinitel prostupu tepla Uf: až 0,6 W/m2K.
Celkový součinitel prostupu tepla ve verzi HI při zasklení izolačním trojsklem Ug 0,5 W/m2 K.Uw 0,66 W/m2 K

 

Hliníková okna a dveře přinášejí řadu výhod

Hlavní předností hliníkových oken a dveří je stabilita. Protože je váha tabule převedena na vnitřní podpěrnou lištu okenního křídla, není nutné dále posilovat profil a okna či dveře mají delší životnost. Získáte také více světla, které se dostane do prostoru a obvodové kování je bezpečnější. Inovace tepelných izolací umožnila odstranění ocelové výztuže v profilu. I povrchová úprava elektrostatickými práškovými barvami přináší výrazný pokrok v možnosti zvolit si libovolnou barvu z celé barevné škály. Nové technologie také výrazně zvýšily odolnost oken i dveří, takže minimálně trpí pod vlivy okolního prostředí.

Podle výroby se hliníková okna a dveře dělí do dvou řad

Technologie výroby hliníkových oken a dveří se v průběhu let značně změnila a možnosti se stále rozšiřují. Produkty se podle způsobu výroby rozdělují do dvou základních řad. Tam, kde u profilů nedochází k přerušení tepelného mostu, se používá označení studená řada, pokud profily obsahují plastové přerušení tepelného mostu, jedná se o teplou řadu. I použití těchto řad je různé – není – li nutné výrazně tepelně izolovat, ale je požadována vysoká pevnost, je vhodné využít studenou řadu. Požadavky na tepelnou izolaci naopak splňuje teplá řada, která je vhodná do vnějších konstrukcí.

Hliníkové dveře a okna se vyrábějí z profilů

Materiálem pro výrobu hliníkových oken a dveří jsou profily vyráběné v metráži. Z nich se pak u výrobce zhotoví okno nebo dveře konkrétních rozměrů. Je možno vytvořit produkty v rozměrech, které nejsou u jiných materiálů možné. Eleganci dodává výrobkům štíhlost a barevná úprava. Hliníková okna a dveře jsou také lehčí, proto tolik nezatěžují konstrukci stavby a jsou dokonale odolné vnějším vlivům. Mají sice vyšší pořizovací cenu, tato investice se však při správné volbě vyplatí.

 

Máte zájem o plastová nebo hliníková okna a dveře?

Výběr oken je zásadní rozhodnutí, které člověk dělá obvykle jednou za život. Neváhejte proto kontaktovat naše odborníky, kteří Vám s výběrem rádi pomohou.

Volejte: +420 725 572 974

alfa 01

Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána a kopii jsme poslali na vámi zadaný email. Něco se pokazilo, zkuste to prosím později. Prosím, potvrďte, že nejste robot prostřednictvím Captcha.