Provádíme kompletní stavební práce namíru, včetně revitalizace rodinných domů, veřejných budov, průmyslových objektu a také bytových domů.

Revitalizace bytových domů provádíme kompletně od získání dotace, až po kompletní zpracování, včetně dodání materiálů.

Máme dlouholeté zkušenosti ve výrobě a montáži plastových a hliníkových oken, ale také dveří a hliníkových konstrukcí.

V naší nabídce najdete také kompletní rekonstrukce bytových jader, sanace zateplovacích systému, statické sanace a klempířské práce.

13.03.2017 08:59
Tepelné čerpadla
Nově jsme pro Vás v nabídce zpracovali tepelné čerpadla a jejich možnosti. Pokud máte zájem o více informací nebo cenovou nabídku, podívejte se do nabídky služeb nebo nám rovnou zavolejte.
13.03.2017 08:59
Odezva nás těší
Pozitvní zpětná vazba od našich zákazníku nás vždy potěší. Přikládáme soubor poděkování a děkovný list za námi odvedené služby.PODĚKOVÁNÍ  |  DĚKOVNÝ LIST

Výroba hliníkových oken a dveří

Uvažujete o pořízení nových oken a dveří a zaujala vás hliníková okna a dveře? Pak zvažte všechny přednosti i nevýhody dveří a oken z tohoto materiálu. V každém případě můžete ocenit bezpečnost, jedinečný design a poskytnutou tepelnou izolaci, kterou přinášejí právě hliníková okna a dveře. Zajímejte se i o technologii výroby těchto stavebních prvků, protože jedině tak si vyberete správně a budete s vybraným typem oken a dveří spokojeni.

Profily bez tepelné izolace

Okeno-dveřní systém bez tepelné izolace je moderní hliníkový systém sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, které nevyžadují tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, hliníková okna, hliníkové dveře (ručně i automaticky posuvné dveře), kyvadlové dveře, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce. 

Hloubka těchto profilů se pohybuje od 40mm do 50mm.

 Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu.

 Systém nabízí i dýmotěsné dveře.

Orientační index vzduchové neprůzvučnosti Rw: 22 – 32dB

Mezi systémy bez tepelné izolace patří YAWAL PBI40E, YAWAL PBI50, ALUPROF MB-45

Profily s tepelnou izolací

kompletní systém pro výrobu hliníkových konstrukcí s tepelnou izolací je vhodný k výrobě oken, stěn a dveří. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů činí 50 mm  až 70mm (rám). Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken a dveří. Profily je možné ohýbat mj. zárubně, křídla a příčky, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí.

V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách. Těsnění z EPDM zaručuje dobrou termickou izolaci křídel dveří, a také nepropustnost průniku vody a vzduchu.

Součinitel prostupu tepla Uf: 2,0 – 3,2 W/m2K

Mezi tyto systémy patří: YAWAL PI50N, YAWAL TM62, ALUPROF MB-60, ALUPROF MB-70


Profily s vyšší tepelnou izolací

Tepelná izolační schopnost tohoto systému je podstatně větší než u základních systémů. Je to dáno kombinací tepelných můstků a speciálních izolačních vložek v centrální izolační komoře. Tyto vložky díky nízké hodnotě součinitele prostupu tepla snižují proudění tepla přes tuto komoru. Centrální poloha vložek taktéž omezuje konvekci a tepelné záření.

Konstrukční hloubka profilů je 62mm až 77mm(rám).

Součinitel prostupu tepla Uf: 0,6 – 1,7 W/m2K

Mezi tyto systémy patří: YAWAL TM62HI, YAWAL TM74, YAWAL 77HI, ALUPROF MB-70HI, ALUPROF MB-86


Pasivní standard

Nejnovější systém ALUPROF MB-104 Passive je špičkový produkt, který splňuje parametry pro pasivní domy. Německý institut Passive House v Darmstadtu hodnotí pasivní standard při dosažení Uw celého okna menší než 0,85 W/m2K se sklem Ug 0,7 W/m2K. Okna MB-104 PASSIVE tento parametr splňují díky vynikajícímu prostupu oknem Uw 0,8 W/m2K. Při použití skla Ug 0,5 W/m2K se pak celkový prostup Uw dostává k hranici 0,5 W/m2K. Stavební hloubka rámu činí 95 mm, hloubka křídla 104 mm.

Systém je dostupný ve 2 izolačních variantách tj. SI a AERO v závislosti na požadovaném tepelném prostupu.

Hliníková okna a dveře přinášejí řadu výhod

Hlavní předností hliníkových oken a dveří je stabilita. Protože je váha tabule převedena na vnitřní podpěrnou lištu okenního křídla, není nutné dále posilovat profil a okna či dveře mají delší životnost. Získáte také více světla, které se dostane do prostoru a obvodové kování je bezpečnější. Inovace tepelných izolací umožnila odstranění ocelové výztuže v profilu. I povrchová úprava elektrostatickými práškovými barvami přináší výrazný pokrok v možnosti zvolit si libovolnou barvu z celé barevné škály. Nové technologie také výrazně zvýšily odolnost oken i dveří, takže minimálně trpí pod vlivy okolního prostředí.

Podle výroby se hliníková okna a dveře dělí do dvou řad

Technologie výroby hliníkových oken a dveří se v průběhu let značně změnila a možnosti se stále rozšiřují. Produkty se podle způsobu výroby rozdělují do dvou základních řad. Tam, kde u profilů nedochází k přerušení tepelného mostu, se používá označení studená řada, pokud profily obsahují plastové přerušení tepelného mostu, jedná se o teplou řadu. I použití těchto řad je různé – není – li nutné výrazně tepelně izolovat, ale je požadována vysoká pevnost, je vhodné využít studenou řadu. Požadavky na tepelnou izolaci naopak splňuje teplá řada, která je vhodná do vnějších konstrukcí.

Hliníkové dveře a okna se vyrábějí z profilů

Materiálem pro výrobu hliníkových oken a dveří jsou profily vyráběné v metráži. Z nich se pak u výrobce zhotoví okno nebo dveře konkrétních rozměrů. Je možno vytvořit produkty v rozměrech, které nejsou u jiných materiálů možné. Eleganci dodává výrobkům štíhlost a barevná úprava. Hliníková okna a dveře jsou také lehčí, proto tolik nezatěžují konstrukci stavby a jsou dokonale odolné vnějším vlivům. Mají sice vyšší pořizovací cenu, tato investice se však při správné volbě vyplatí.